Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa, inaczej zwana mikronakłuciami, to zabieg polegający na kontrolowanym uszkodzeniu skóry, za pomocą nakłuć cieniutkimi igiełkami. Efektem zabiegu jest stymulowanie skóry, a dokładnie fibroblastów do produkcji kolagenu.

 


Jakie daje efekty zabieg mezoterapii mikroigłowej?

Po pierwsze poprawia napięcie, elastyczność oraz gęstość skóry. Jest to zabieg, który skutecznie redukuje zmarszczki oraz blizny np. po trądziku. Zabieg ten jest również stosowany w celu redukcji cellulitu oraz rozstępów. Ma wpływ na koloryt skóry i zaburzenia barwnikowe, szczególnie jeżeli jest łączony z odpowiednią pielęgnacją domową lub wykonywany naprzemiennie z innymi zabiegami.


Na czym polega?

Na początku trzeba skórę prawidłowo przygotować do zabiegu, poprzez odpowiednie oczyszczenie oraz zdezynfekowanie. W trakcie zabiegu dochodzi do uszkodzenia struktur, powstają na skórze mikrourazy. To z kolei powoduje, że na skórze pojawia się mikro krwawienie, w postaci małych czerwonych punkcików. W momencie kiedy uszkadzamy skórę, przyczyniamy się do uwolnienia czynników wzrostu (które znajdują się w płytkach krwi). To właśnie dzięki nim dochodzi do szybszego podziału komórek oraz stymulacji do powstania nowych. Podczas zabiegu zostają zastymulowane w skórze fibroblasty oraz komórki macierzyste. Fibroblasty odpowiadają za produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, glikozaminoglikanów oraz innych składników macierzy międzykomórkowej.

Z naczyń krwionośnych wydostają się również białe krwinki, które biorą udział w usuwaniu uszkodzonych fragmentów tkanek, po to aby mogły zostać zastąpione przez nową tkankę.


Jak wygląda skóra i co się z nią dzieje po zabiegu?

Odrazu po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, może również powstać niewielki obrzęk, który znika zazwyczaj po jednej dobie.

Mikroranki, które tworzą się podczas zabiegu goją się dość szybko. Zazwyczaj w przeciągu dwóch lub trzech dni.


invisionstudio